КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

29 травня відзначається Всесвітній день здорового травлення.

Цей день має привернути увагу  громадськості до кількості проблем порушення травлення  та до пошуку ефективних шляхів боротьби з ними.
Причини цього різні, головні з них:  неправильне харчування, низька якість продуктів, шкідливі звички, стреси.
Щоб зберегти здоров’я травної системи, фахівці рекомендують відмовитися від шкідливих звичок, бути фізично активними, уникати стресів та нервового перенапруження,пам’ятати про раціон.

Правильне харчування є запорукою здоров’я, тому прийоми їжі мають бути регулярними, повноцінними та збалансованими. Не потрібно виснажувати себе дієтами рекомендується обмежити вживання жирних, смажених, копчених, гострих, солоних і маринованих страв.

Створена експертами Гарвардської школи громадського здоров’я «Тарілка здорового харчування» є порадницею для тих, хто дбає про себе. Основні принципи здорового харчування, що в ній закладені, виглядають так:
-Овочі та фрукти повинні становити основну частину прийому їжі – ½ тарілки. Забезпечте різноманітність кольору і виду їжі.
-Віддавайте перевагу цільнозерновим продуктам – ¼ тарілки: цільні та неочищені зернові – ячмінь, зерна пшениці, вівсянка, гречка, неочищений рис і продукти, виготовлені з них. Наприклад, макарони з твердих сортів пшениці корисніші, ніж білий хліб, білий рис і інші очищені зерна.
-Сила білка – ¼ тарілки. Риба, курка, квасоля, горіхи – здорові та різноманітні джерела білка. Їх можна додати в салат, і вони добре поєднуються з овочами. Обмежте споживання червоного м’яса і уникайте переробленого, як бекон і сосиски.
-Корисні рослинні олії – в помірній кількості. Обирайте корисні рослинні олії (як оливкова, рапсова, кукурудзяна, соняшникова, арахісова та інші). Уникайте частково гідрогенізованих олій, які містять шкідливі трансжири. Пам’ятайте, що знижена жирність не завжди означає користь.
-Пийте воду, каву або чай. Відмовтеся від солодких напоїв. Споживайте одну або дві порції молока і молочних продуктів на день. Обмежте вживання соку до маленької склянки на день
– Будьте активні.

Важливо також пам’ятати про харчову безпеку: дотримуватися чистоти, відокремлювати сире та готове, ретельно смажити та варити продукти, зберігати їх при правильній температурі, слідкувати, аби вони були свіжими та не зіпсованими.

Здорове харчування– це не суворі харчові обмеження, які призводять до схуднення, навіть виснаження організму.  Скоріше, мова йде про те, щоб почуватися чудово, мати більше енергії, покращувати здоров’я та підвищувати настрій. Дотримання принципів здорового харчування зменшує ризик цукрового діабету, ожиріння, серцево-судинних захворювань та раку.

Дотримуватися рекомендацій здорового харчування простіше ніж здається на перший погляд.
Дбайте про себе!