КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

25 квітня – Всесвітній день боротьби проти малярії. 

25 квітня – Всесвітній день боротьби проти малярії. 

З 2007 року цей день є шансом привернути увагу суспільства до необхідності проведення заходів з боротьби та профілактики малярії.

Малярія – це небезпечне інфекційне захворювання, збудниками якого є найпростіші мікроорганізми – плазмодії, що передаються людині при укусах комарів роду Anopheles. 

За даними  ВООЗ, заразитися малярією можна у 87 країнах світу, в основному, це країни Африки, Південної Азії та Америки. В Україні передача малярії комарами не відбувається і наразі усі зареєстровані випадки захворювань – завезені і знаходяться на рівні 0,07-0,17 на 100 тис. населення. 

Основними симптомами, які  зазвичай з’являються через 10-15 днів після укусу інфікованого комара, є підвищення температури тіла до 39-40°C, головний біль, нудота, збільшенням розмірів печінки та селезінки, анемія, жовтяниця, порушеннями з боку нервової та інших систем організму. 

Лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів. Інакше малярія може розвинутися в серйозне захворювання й закінчитися смертю. Лікування проводять специфічними протималярійними препаратами. Самолікування категорично заборонене!

За рекомендаціями ВООЗ особам, які планують відвідати ендемічні з малярії країни, слід запам’ятати такі правила:

  • за два тижні до поїздки розпочати прийом рекомендованого лікарем препарату, приймаючи його весь термін перебування в країні, а також 4 – 6 тижнів після повернення;
  • використовувати репеленти, одяг, який максимально прикриває тіло та протимоскітні сітки;
  • після повернення протягом 3х років при будь-якому захворюванні з підвищенням температури тіла обстежуватись на малярію.

У разі будь-якого підвищення температури під час перебування на небезпечних територіях чи після повернення, слід звернутись до свого сімейного лікаря, повідомивши його про виїзд до ендемічної країни протягом останніх трьох років, та виконувати всі його рекомендації.

Пам‘ятайте, що захворювання легше попередити, ніж лікувати!