КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

2 квітня – Всесвітній день поширення інформації про аутизм

З 2008 року 2 квітня визначають Всесвітній день поширення інформації про аутизм

По усьому світу у цей день одягають блакитне на знак підтримки людей з аутизмом, розладом нервової системи, що утруднює комунікацію.

Рівень знань та сервісів для людей з аутизмом в Україні знаходиться на досить високому рівні. В нас вже є зразкові заклади, батьківські асоціації та громадські організації, які докладають чимало зусиль, щоб забезпечити «особливим» дітям гарне майбутнє.

Лікарка, Тетяна Сергіївна, розповідає:

Аутизм — це генетично зумовлена патологія, яка проявляється небажанням контактувати з оточуючими та різними затримками в розвитку. 

Діти з аутизмом по-іншому сприймають соціум, їм важко взаємодіяти з іншими людьми й адаптуватися, вони віддають перевагу самотності. У них нерідко відсутня мова і є порушення моторики, вони не фокусують погляд на очах співрозмовника, не реагують на своє ім’я, повільніше розвиваються і всі ці прояви спричиняють порушення у соціальній взаємодії. Зі сторони здається, що вони захоплені якоюсь діяльністю чи роздумами.

Перші ознаки аутизму, зазвичай, проявляються  у дітей до 3-х років і якщо батьки та лікарі їх вчасно помітять, то такій дитині можна допомогти втримати зв`язок зі світом.

Не існує лабораторних та інструментальних методів діагностики аутизму.

Діагноз виставляється на основі поведінкових психологічних тестів дитячим психіатром, можливо з  18 місяців.

(посилання на один з таких тестів внизу допису)

Для сімей, які виховують дітей з аутизмом необхідна підтримка суспільства. Адже, такі діти особливі і дуже важливо, щоб оточуючі це розуміли і приймали.

Адже, коли народжується  дитина в сім`ї є чітка картинка того, як її життя далі має складатись – дитячий садочок, школа, університет, робота. А тут, коли дізнаються про цей розлад, уся ця картинка руйнується. Найскладніше, це навіть не неприйняття суспільством, найважче усвідомити самому, що це сталося в твоїй сім’ї. 

Педіатри нашого центру щиро підтримують і намагаються донести до батьків інформацію:   потрібно зрозуміти, що це така ж дитина, зі своїм внутрішнім світом, зі своїми почуттями та емоціями. 

Пам’ятайте, аутизм – це не вирок, це всього діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації та адаптації.

Дізнайтесь, чи є у вашої дитини ризик наявності розладу за посиланням