КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

19 травня Всесвітній день сімейного лікаря

19 травня  131 країна світу відзначають Всесвітній день сімейного лікаря, який започаткувала з 2011 року Всесвітня організація сімейних лікарів (WONCA), членом якої є і Україна.

Сімейна медицина має давнє походження, адже вузька спеціалізація набула поширення лише в ХХ столітті. До цього майже всі лікарі займалися загальною практикою. 

За даними світової статистики до 80% всіх проблем, пов’язаних зі здоров’ям вирішується на етапі звернення до сімейного лікаря. 

Він перша медична «інстанція»: вже з першого контакту сімейний лікар вислуховує скарги пацієнта, призначає дообстеження, проводить лікування та в разі потреби вирішує та направляє до фахівця спеціалізованої медичної допомоги.

Сьогодні сімейний лікар або лікар загальної практики – це фахівець високої кваліфікації, який пройшов спеціальну багатопрофільну підготовку і володіє знаннями, як в області терапії, так і в численних суміжних областях, таких, як неврологія, отоларингологія, кардіологія, дерматологія, офтальмологія, інфекційні захворювання та інші. 

Сімейний лікар проводить велику профілактичну роботу, а саме:

▪️здійснює обов’язкові профілактичні обстеження з метою своєчасного, раннього виявлення серцево-судинних хвороб, цукрового діабету, онкозахворювань, туберкульозу, гепатитів, ВІЛ-інфекції та інших;

▪️проводить вакцинацію дітей та дорослих з метою запобігання розповсюдження інфекційних хвороб.

Нині, в реформі медичної галузі, сімейну медицину визначено пріоритетною та ключовою, адже саме первинна медична допомога має формувати здоров’я нації.

У цей день ми віддаємо данину поваги нелегкій праці сімейних лікарів, їх ролі в системі охорони здоров’я.

  • Щиро вітаємо колег зі святом!
  • Висловлюєм безмежну вдячність всім сімейним лікарям за високий професіоналізм та відданість справі.
  • Бажаємо міцного здоров’я, наснаги, сил та витримки у цей складний для усіх час! 
  • Перемоги та процвітання Україні! 
  • Здоров’я нашим пацієнтам, миру та подальших професійних здобутків!

Зі святом вас, сімейні лікарі!