КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

1 травня – День масажу та обізнаності про нього.

Сьогодні, 1 травня, відзначають День обізнаності про лікувальний масаж або день масажу.

Цей день про красу масажу і його прямий зв’язок з фізичним здоров’ям та душевною рівновагою. 

День обізнаності про терапевтичний масаж проводиться з 2014 року. 

Лікувальний масаж може проводитися як із терапевтичною метою, так і для профілактики ускладнень. Цей вид терапії працює з тілом загалом, але в першу чергу з м’язами та суглобами. За допомогою спеціальних маніпуляцій відбувається усунення певних фізичних чи психологічних проблем пацієнта, полегшення болю та покращення загального самопочуття. Це ефективний засіб функціональної терапії і тому використовується на всіх етапах медичної реабілітації хворих. Масаж призначають пацієнтам у комплексному відновному лікуванні захворювань нервової систем, опорно-рухового апарату, серцево-судинної, дихальної і внутрішніх органів, шкіри. У терапевтичних цілях масажні впливи зачіпають все тіло (загальний масаж) або певну зону – стегна, спину, шию (місцевий масаж). Вибір типу процедури залежить від мети та схеми лікування.

Види лікувального масажу:

• класичний

• точковий

• періостальний

• лімфодренажний

• апаратний

Регулярний масаж допомагає підтримувати хорошу якість життя, позитивно впливає на сон, заряджає організм енергією та зміцнює імунну систему. Така лікувальна процедура запобігає появі патологій. Масаж пом’якшує тіло, дозволяючи йому розвиватися в оптимальних умовах і таким чином запобігаючи передчасному старінню. 

Тож, масаж може бути потужним інструментом, який допоможе вам підтримувати ваше тіло в тонусі, стати компонентом лікування при різних станах в будь-який період життя.