КНМП "ЦПМСД №1" м. Кременчука

Комунальне некомерційне медичне підприємство "Центр первинної медико-санітарної допомоги №1" міста Кременчука

надає первинну медичну допомогу населенню міста Кременчука та Потоківського Старостинського округу (села Потоки, Мала Кохнівка, Придніпрянське, Соснівка).

Ризики через COVID-19 для людей із діабетом

Наразі не існує доказів стосовно того, чи мають хворі на діабет більший ризик захворіти на COVID-19, ніж інші. Утім, вже є достатньо даних про те, що люди з хронічними захворюваннями, у тому числі з діабетом, частіше за інших мають ускладнення та помирають унаслідок коронавірусної хвороби. 

За інформацією Американської діабетичної асоціації, у людей, які страждають на діабет, вища ймовірність виникнення ускладнень унаслідок зараження  інфекційними хворобами. 

До прикладу, одне із найбільших досліджень свідчить, що третина померлих унаслідок коронавірусної хвороби у Великій Британії з березня по травень 2020 року страждали на  супутні захворювання – діабет. Це ж дослідження вказувало на те, що люди із першим типом діабету мали у 3,5 рази вищий ризик померти, ніж люди без діабету. Щодо пацієнтів із другим типом, то їх ризик летальних наслідків був приблизно вдвічі більшим. 

За інформацією Центрів із контролю та профілактики захворювань США, люди будь-якого віку з діабетом різного типу мають підвищений ризик важкого перебігу COVID-19. Окрім першого та другого типів, йдеться також про гестаційний цукровий діабет. 

Вже відомо, що через COVID-19 рівень цукру у крові пацієнта може зростати чи знижуватися. Це відбувається, оскільки організм бореться із вірусом. Саме тому людям із хронічними захворюваннями, зокрема з діабетом, так важливо захистити своє здоров’я від усіх можливих негативних наслідків коронавірусної хвороби.

Передовсім мова йде про вакцинацію від COVID-19. Щеплення для людей із будь-яким типом діабету є життєво необхідним та цілком безпечним. 

Також варто неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів: правильно використовувати захисну маску, регулярно мити руки з милом та/або обробляти антисептиком, дотримуватися фізичної дистанції та уникати великого скупчення людей. 

Якщо ви захворіли чи маєте будь-які симптоми вірусного захворювання, обов’язково проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Ні в якому разі не займайтеся самолікуванням. 

За матеріалами Міністерства охорони здоров’я України.